Powiat Radomski

Szanowni Państwo!

Powiat radomski powstał ponad 18 lat temu. W tym czasie wiele się zmieniło. Rozwinęła się produkcja rolna i przetwórstwo, powstały nowe drogi, piękniejsze i lepiej wyposażone są nasze szkoły, bardziej nowoczesne, wyremontowane szpitale i domy pomocy społecznej. Wyniki badań wskazują, że mieszkańcy czują się bardziej bezpiecznie niż przed paroma laty. Do rozwoju i integracji naszej małej ojczyzny przyczyniają się liczne wydarzenia o charakterze gospodarczym, imprezy kulturalne i sportowe. Także te, które świadczą o ciągłości historii Ziemi Radomskiej, kultywowaniu pięknych tradycji, trosce o zabytki kultury materialnej i pomniki przyrody.

Jest takich interesujących miejsc i zdarzeń w naszym powiecie wiele. Dlatego też z prawdziwą przyjemnością rekomenduję Państwu interaktywną mapę powiatu radomskiego, która jest swojego rodzaju kompendium wiedzy, ale i nowoczesnym przewodnikiem turystycznym dostosowanym do najnowszych urządzeń mobilnych. Interaktywna mapa będzie nieoceniona podczas letnich wędrówek. Zaprezentuje miejsca, gdzie warto zajrzeć, urocze zakątki, które warto odwiedzić, obiekty, które trzeba obejrzeć, gdzie można odpocząć, cieszyć się pięknem, a czasem poddać wspomnieniom i refleksji. Zdjęcia i panoramy opatrzone zostały opisami. Swoje miejsce mają tu także obiekty użyteczności publicznej wraz z najważniejszymi danymi.

Najciekawsze miejsca zostały pokazane z lotu ptaka; to jakby wizerunek powiatu w pigułce. Proponuję zatem obejrzenie zamieszczonych tu zdjęć, panoram i informacji i potraktowanie całego projektu jako zaproszenie do powiatu radomskiego, gdzie pielęgnowane przez mieszkańców tradycje przeplatają się ze współczesnością.

Zapraszam tych, którzy chcą tu mieszkać, uczyć się, inwestować, odpoczywać, pomnażać swoje dobra i powiatowej społeczności. Nie tylko dobra materialne.

Serdecznie zapraszam

Starosta Radomski

Mirosław Ślifirczyk